Facebook CommservisYouTube CommservisTwitter Commservis

Zázračné komunikační strategie neexistují

Proč je potřeba pracovat na image průběžně

Nedávno jsme mohli navštívit výrobní společnost, která byla založená v roce 1991. Z malé rodinné firmy se stal velký podnik s více jak dvěstě zaměstnanci, který se rychle rozvíjel. Měl 24 poboček po celém světě s obratem přes miliardu korun.

V roce 2009 přišla ekonomická krize a první, kde se začalo škrtat, byl marketing, reklamní činnosti, vzdělávání, posléze pobočky, administrativa a nakonec i provoz. Z rychle rozstoucí firmy se stala malá společnost bez zahraničních poboček a s necelou padesátkou lidí především ve výrobě. A tehdy jim poradil někdo "zázračný marketing" na sociálních sítích. 

Přišla první firma, která jim vybudovala nádhernou fb stránku na sociálních sítích s více jak 30.000 nakoupenými fanoušky z Asie. Rok se o ně "starala", ale počty klientů se zájmem o  se nerozšířili. Majitel společnosti vše stopnul.

Pak přišel někdo s tím, že musí udělat billboardovou kampaň po celé republice. Tak investovali několik milionů do nákupu reklamních ploch a vytvoření krásného billboardu s logem firmy a nápisem, že jsou tu dvacet let.  Byl to zaručený recept, jak se vrátit do "první ligy".  Ani tehdy žádní noví zákazníci nepřišli.

Třetí firma přišla s obrovsku propací na různých veletrzích. Slibovaný výsledek se ale také nedostavil.

A proč to vše píšeme? Marketing a komunikační strategie nejsou alchymií. Neexistuje jeden recept, který by fungoval na všechny, vždy a všude. Je prostě potřeba se dlouhodobě nad nimi zamýšlet a budovat povědomí o značce. V době, kdy se daří i v době, kdy se nedaří.

My po dvanácti letech práce pro naše klienty na zázračné kampaně nevěříme, ale známe lidi, kteří svůj úspěch odpracovali a pak jim v jejich práci nějaký ten "zázrak" v kombinaci s dobrým marketingem a public relations pomohl. Ale o tom zase příště. 

Krásné svátky přeje Luboš Tomíček, jednatel.

Zeptejte se na cokoliv

Jméno *
E-mail *
Telefon *
Město *
Zpráva *
 

Kontakt

Commservis.com | partner MALL GROUP, CZ, SK, PL, HU a SLO
FB: www.facebook.com/commservis
E-mail: info@commservis.com
Stránky vytvořila TAH reklamní agentura www.tah.cz